Комісар РЄ Муйжнієкс скасував поїздку в РФ через "неприйнятні обмеження"

Фото: Нілс Муйжнієкс
Фото: Нілс Муйжнієкс

Російська сторона запропонувала комісару скоротити його візит до одного робочого дня

Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс скасував запланований візит в Росію за спробу влади РФ нав'язати свою програму в галузі прав людини. Про це йдеться в його заяві на сайті РЄ.

"Я обговорював з російською владою намір відвідати РФ на третьому тижні жовтня, щоб зосередитися на нагальних питаннях в області прав людини. З глибоким жалем я маю оголосити, що цей візит не відбудеться через неприйнятні обмеження, які російська влада хотіла нав'язати моій програмі", - зазначив Муйжнієкс.

Зокрема, у Росії запропонували скоротити за 48 годин до одного робочого дня час поїздки, в ході якої комісар РЄ намір зустрітися правозахисними організаціями, громадянським суспільством, у тому числі за межами Москви.

"Прийняття особливих умов, запитаних російською владою, було б несправедливо в принципі і неефективно для захисту прав людини в Російській Федерації", - додав Муйжнієкс.

Він також підкреслив, що члени РЄ повинні сприяти незалежному виконанню своїх функцій, в тому числі надавати необхідну інформацію комісару.

"Сподіваюся, що влада РФ змінить свою позицію і відновить співпрацю з моєї канцелярією шляхом сприяння незалежному та ефективному виконанню мого мандату в майбутньому, в тому числі в самій Росії. В той же час я буду продовжувати стежити за ситуацією з правами людини в Росії", - зазначив Муйжнієкс.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що комісар РЄ пропонує вводити санкції за порушення прав людини на Донбасі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся