Заворушення у Белфасті: постраждали 56 поліцейських

НовиниНадзвичайні події    10.08.2013 - 16:26
У ході зіткнень між протестантами і католиками в північноірландському Белфасті поранені 56 поліцейських. 

У ході зіткнень між протестантами і католиками в північноірландському Белфасті поранені 56 поліцейських. Про це повідомляє BBC.

Раніше повідомлялося про 26 постраждалих. Держсекретар з Північної Ірландії Тереза ​​Вілліерс назвала заворушення "ганебним" явищем, у той час як глава місцевої поліції Метт Бегготт охрестив відбувається "цілковитим свавіллям".

Фото: Зіткнення у Белфасті

Причиною зіткнень став парад католиків, адепти Ватикану виступають за об'єднання Ірландії. Протестанти ж наполягають на збереженні Північної Ірландії у складі Сполученого Королівства. Вони перегородили католикам шлях на головну вулицю міста.

Поліцейські застосували гумові кулі і водомети, щоб розігнати віруючих. Коли і це не допомогло, у справу втрутилися службові собаки. У відповідь у бік поліцейських полетіли цеглини та пляшки.

Незважаючи на міжконфесійну напругу, в поточні вихідні в Белфасті повинні відбутися ще кілька вуличних парадів.

Сутички між католиками і протестантами відбуваються в Північній Ірландії з завидною регулярністю. Так, в середині липня 2013 протестанти, озброєні мечами, влаштували безлади в центрі Белфаста. У вуличних сутичках постраждали 23 поліцейських.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top