Колесніченко пропонує ВР ввести реєстрацію громадських об'єднань, що фінансуються з-за кордону

Четвер 30 січня 2014 17:09
Народний депутат від фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко пропонує Верховній Раді України ввести реєстрацію громадських об'єднань і некомерційних організацій, що фінансуються іноземними державами

Народний депутат від фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко пропонує Верховній Раді України ввести реєстрацію громадських об'єднань і некомерційних організацій, що фінансуються іноземними державами. Про це йдеться в законопроекті № 4041 "Про організації, які отримують фінансування з-за кордону", текст якого розміщений на сайті парламенту.

Законопроектом пропонується визначення поняття організації, яка отримує фінансування з-за кордону, ведення реєстру організацій, які отримують фінансування з-за кордону та встановлення форми і порядку звітності для зазначених організацій.

Крім того, документ передбачає встановлення вимог щодо інформування про проведення заходів та видання (розповсюдження) матеріалів за рахунок іноземних джерел, порядку проведення перевірки організацій, які отримують фінансування з-за кордону, відповідальності у випадку порушення законодавства організацією, яка отримує фінансування з-за кордону.

"В останні роки багаточисленні висловлювання високих посадовців, народних депутатів, експертів, політологів, журналістів, громадських активістів, а також неспростовані публікації щодо можливих фактів закордонного втручання через недержавні організації, що існують в Україні за рахунок іноземного фінансування чи отримують таке фінансування, переповняють засоби масової інформації... Діяльність таких структур спрямована проти національних інтересів України, на підрив територіальної цілісності України, руйнування укладу життя українців, підтримання радикально налаштованих угрупувань, під виглядом агітації за демократію, свободу слова і права людини, забезпечення "прозорості" виборчого процесу", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

За словами автора законопроекту, ЄС щорічно безоплатно дає Україні, крім техдопомоги, 200 млн євро безповоротної фінансової допомоги.

"Починаючи з 1992 р., організація USAID, як відомо з відкритих ресурсів, інвестувала 1,7 млрд дол. у розвиток українських медіа проектів, інститути громадянського суспільства та демократичні ініціативи. Найбільш відомі медіа проектами, які були започатковані завдяки донорській підтримці, вважають "Телекритику", Бюро журналістських розслідувань "Свідомо", Інститут масової інформації, газету "Дзеркало тижня", онлайн видання "Українська правда", "5 канал" та канал "СТБ", - зазначає у пояснювальній записці Колесніченко.

Тому на його думку, прийняття даного закону сприятиме забезпеченню прозорості та посиленню контролю за діяльністю організацій, які отримують фінансування з-за кордону, використанням ними зазначених коштів та гарантуванню національної безпеки України.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся