ru ua

Колесніченко підготував законопроект про амністію для демонстрантів

На розгляд Верховної Ради буде винесено законопроект про амністію, який дозволить звільнити від відповідальності громадян, які брали участь у захопленні адміністративних будівель в центрі української столиці. Його підготував регіонал Вадим Колесничеко, який вважає такий крок необхідним для початку переговорного процесу з опозицією. Про це народний депутат заявив в ефірі телеканалу "Рада".

"Я, розуміючи, що потрібно шукати компроміс, підготував проект закону про загальну амністію. Чим він хороший? Тим, що ні одна, ні інша сторона не буде задоволена. Але це буде інструмент для проведення переговорів...Ми звільняємо від відповідальності працівників міліції за надмірну жорстокість (якщо вона, безумовно, буде доведена), так звільняємо від відповідальності тих, хто захоплював будівлі та установи, і хто нападав на працівників міліції", - сказав депутат.

За його словами, подібний крок є вимушеним, так як звільнення від відповідальності людей, які порушили закон, не є правильним рішенням, але це дозволить почати переговорний процес з опозицією. Вадим Колесніченко вважає, що ефективним такий процес буде тільки в тому випадку, коли буде ясна доля людей, відправлених політиками на штурм тих чи інших об'єктів. За словами народного депутата, більшість людей, які були затримані міліцією, навіть не розуміють, що їх для досягнення власних цілей використовували політики.

Вадим Колесніченко не став прогнозувати долю розробленого ним законопроекту, але висловив надію на те, що документ буде підтриманий. "Буду переконувати своїх колег по фракції, вести переговорів і пояснювати, що треба йти один одному на зустріч", - заявив він. З урахуванням того, що даний документ фактично є запрошенням до переговорів, законопроект має бути підтриманий і провладними та опозиційними силами парламенту.