ru ua

Клімкін: Україна має намір відсудити у Росії понад 50 млрд дол

Клімкін: Україна має намір відсудити у Росії понад 50 млрд дол Фото: Павло Клімкін

Україна в міжнародних судах вимагатиме у Росії компенсувати збитки за Крим і Донбас

Україна в міжнародних судах вимагатиме у Росії компенсувати збитки за Крим і Донбас, сума претензій за позовами буде перевищувати 50 млрд дол.. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі програми "Лівий берег з Сонею Кошкіною" на телеканалі 24.

"Мова йде про мільярдні суми. Причому мільярдні суми можуть бути за різними позовами. Думаю, в результаті сума за деякими позовами може в порядку свого величини дорівнювати "справі ЮКОСа" (ЮКОС в Гаазі відсудив у Росії 50 млрд дол., - ред.), - зазначив міністр.

"Ми порахували все. Навіть вартість природних ресурсів, включаючи пісок, який ми не можемо використовувати", - акцентував Він.

Розповідаючи детальніше про позовах, міністр додав: "В Міжнародний суд ООН ще ніхто не звертався з позовами щодо невиконання Конвенції по фінансуванню тероризму. І якщо ми доведемо, що Росія як держава фінансувала і фінансує тероризм, це може привести Росію до абсолютно непередбачуваних обставин".

"Це можуть бути додаткові обмеження, які можуть бути накладені на Росію в ході її взаємодії з міжнародними інституціями. Також це може бути заборона Росії щодо участі у деяких міжнародно-правових форматах", - уточнив Він.

Відповідаючи на питання про те, чи можна під цим розуміти міжнародну ізоляцію Росії, він сказав: "Так, істотну частину міжнародної ізоляції".

При цьому міністр підкреслив, що отримання подібних судових рішень не варто чекати в короткостроковій перспективі: "Це - питання чотирьох-шести років".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що помічник Генсека ООН має намір обговорити з Климкиным блокаду Криму.