ru ua

Клімкін прокоментував ініціативу РФ скликати засідання РБ ООН щодо "мовного закону"

Клімкін прокоментував ініціативу РФ скликати засідання РБ ООН щодо "мовного закону" Фото: Павло Клімкін (РБК-Україна)

РФ зробила запит на проведення засідання Ради безпеки ООН у зв'язку з прийняттям Верховною радою України закону про мову

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував ініціативу РФ скликати засідання Ради безпеки ООН по українському "мовному закону". Про це він написав у себе на сторінці у Facebook.

Він нагадав, що 17 травня Росія зробила запит на проведення засідання Ради безпеки ООН у зв'язку з прийняттям Верховною радою України закону про мову.

"Для нас відродження української мови це питання не тільки гуманітарне і не тільки політичне. В нинішніх умовах-це, насамперед, питання національної безпеки і виживання як народу і держави", - написав він.

За його словами, "з точки зору міжнародної практики не сталося абсолютно нічого екстраординарного. Українська мова не отримав ніяких особливих прав і привілеїв, які могли б викликати хоч найменші підозри щодо недемократичності чи шовінізму".

Клімкін зазначив, що подібні закони вже давно існують у багатьох демократичних державах та український закон "на їх фоні виглядає цілком стандартно, адже він забезпечує українській мові такі ж права й можливості, які має державна мова в будь-який цивілізованій і благополучній країні".

Нагадаємо, делегація Російської Федерації в ООН звернулася до голови Ради безпеки організації з проханням скликати засідання у зв'язку з прийняттям Верховною радою України "мовного закону".

Як відомо, Верховна рада 25 квітня схвалила у другому читанні "мовний закон", його підтримали 278 народних депутатів. 15 травня чинний президент Петро Порошенко підписав законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної, раніше прийнятий Верховною радою.