Клієнтам "Закарпатгазу" замінятимуть лічильники за рахунок компанії

П'ятниця 06 березня 2020 15:00
Клієнтам "Закарпатгазу" замінятимуть лічильники за рахунок компанії
Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Безкоштовною для населення є також послуга періодичної повірки

У 2020 році в Закарпатській області планують повірити 23 тис. лічильників. За перші 2 місяці АТ "Закарпатгаз" виконало понад 15% від річного плану з повірки лічильників. Про це повідомляє прес-службі компанії.

"У минулому році закарпатцям замінили майже 11,5 тис. лічильників, з яких за кошти підприємства – майже 2,5 тис. У поточному році всі лічильники, які потребуватимуть заміни і у яких не буде виявлено втручання з боку споживачів, замінятимуть за рахунок АТ "Закарпатгаз", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі зазначили, що гроші на повірку, ремонт та заміну лічильників закладаються у тарифі на розподіл, який з цього року споживачі оплачують окремо від вартості об’ємів спожитого газу. Цього року на це передбачено 13,3 млн гривень.

"Якщо прилад обліку працює некоректно через зношеність чи з певних технічних, незалежних від споживача причин, новий лічильник ми встановимо за рахунок компанії", - зазначив технічний директор АТ "Закарпатгаз" Олександр Голуб.

За словами прес-служби, безкоштовною для населення є і послуга періодичної повірки.

"Якщо за її результатами в роботі лічильника не виявлено жодних порушень та метрологічних відхилень, то прилад визнається придатним та повертається споживачу разом з документом, який це підтверджує. У випадку виявлення факту втручання у роботу лічильника, споживачу доведеться не тільки оплатити послугу зі зняття та встановлення приладу, а й компенсувати вартість необлікованого через порушення об’єму природного газу. Окрім компенсації вартості природного газу на зловмисників чекає ще й кримінальна відповідальність, адже такі дії кваліфікуються як кримінальне правопорушення. Відповідно до ст.185 Кримінального кодексу України максимальна міра покарання можлива за таке правопорушення - позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна", - йдеться у повідомленні.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся