КВУ повідомляє про масштабний підкуп голосів на виборах у Кривому Розі

КВУ повідомляє про масштабний підкуп голосів на виборах у Кривому Розі
Фото: генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель

КВУ вважає, що вибори в ‪‎Кривому Розі‬ не відповідають стандартам чесних та демократичних виборів

Комітет виборців України (КВУ) повідомляє про масштабний підкуп виборців на позачергових виборах мера у Кривому Розі (Дніпропетровська область). Про це заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель, повідомляє прес-служба КВУ.

Окрім цього, Кошель наголосив, що вибори в ‪‎Кривому Розі‬ не відповідають ні стандартам чесних та демократичних виборів, ні найменшому уявленню про законність.

"Фактично ми побачили ‪‎вибори‬ за стандартами режиму Віктора Януковича із масштабними схемами підкупу, використанням адмінресурсу та іншими порушеннями закону", - заявив він.

Як зазначив Кошель, в день голосування у Кривому Розі було як мінімум на 25% штучно збільшено явку виборців шляхом "довезення" до дільниць 70-80 тисяч виборців.

"Переважно це були люди похилого віку, які в ході кампанії отримали від міської влади передвиборні доплати в розмірі 500 грн. Організацією перевезень займалися структури, близькі до місцевої влади та гірничо-збагачувальних комбінатів групи "Метінвест", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Комітет виборців України розцінює технологію "довезення" як непрямий підкуп виборців, а саме надання безкоштовних транспортних послуг, що є порушенням чинного законодавства.

"На позачергових виборах Криворізького міського голови мали місце порушення, які можна розглядати як масштабний підкуп виборців. Криворізька міська рада за ініціативи Ю. Вілкула виділила із бюджету міста 50 млн. грн. для надання матеріальної допомоги малозабезпеченим мешканцям (по 500 грн. для 100 тис. сімей). Враховуючи, що така ініціатива була реалізована у розпал виборчої кампанії, КВУ розцінює такі дії як підкуп виборців та зловживання службовим становищем з боку Ю. Вілкула", - зазначив Кошель.

Вибори в #Кривий_Ріг не відповідають ні стандартам чесних та демократичних виборів, ні найменшому уявленню про законніст...

Опубликовано КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ 27 марта 2016 г.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що спостерігачі Комітету виборців України (КВУ) зафіксували підвезення виборців до дільниць у всіх районах Кривого Рогу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся