Компанія Jingdong Mall, що володіє китайським аналогом Amazon.com онлайн-рітейлером 360buy.com, має намір у наступному році провести в США IPO на 4-5 млрд дол. У разі успіху угода стане найбільшим розміщенням Інтернет-компанії на американських біржах, перевершивши результат Google.
Jingdong Mall має намір провести IPO в США в першому півріччі 2012 р., повідомив тижневик International Financing Review, що випускається Thomson Reuters. Наступного тижня представники компанії мають намір почати зустрічі з інвестиційними банкірами, щоб вибрати організатора ймовірного розміщення, відзначає видання.
360buy.com - другий за величиною Інтернет-рітейлер в КНР після Taobao, що продає широкий спектр товарів: від електроніки до одягу, взуття та ювелірних прикрас. Компанія була заснована в 2004 р. і, за власними даними, має 25 млн зареєстрованих користувачів, які роблять близько 300 тис. замовлень щодня. Очікується, що виручка компанії в цьому році практично потроїться до 4,4 млрд дол. Прибутку, проте, 360buy.com в даний час не приносить, але глава Jingdong Mall Лю Цзиндун розраховує, що ця ситуація зміниться в другій половині 2012 р.
Однак момент, який Jingdong Mall вибрала для того, щоб повідомити про свої амбіції, виглядає не дуже вдалим. Обвал на ринках у серпні призвів до того, що з початку минулого місяця від запланованих розміщень в США, за даними Dealogic, відмовилися 12 компаній. У їх числі і сервіс знижок Groupon, який міг бути оцінений в 20 млрд дол. в рамках IPO, яке спочатку планувалось на вересень.