Китайські науковці виявили новий матеріал під час дослідження місячного грунту
Китайські вчені під час дослідження зразків місячного ґрунту, доставлених на Землю 2020 року в рамках місії "Чан'є-5", виявили новий мінерал, який отримав назву Changesite-(Y).
Про це пише РБК-Україна з посиланням на "Сіньхуа".
Changesite-(Y) є різновидом безбарвного прозорого стовпчастого кристала.
Зазначається, що це шостий новий матеріал, який було виявлено з початку дослідження людством Місяця. Тим часом Китай став третьою країною у світі, яка зробила таке відкриття.
Як кажуть вчені, це має велике наукове значення для вивчення місячних мінералів, а також допоможе дослідити еволюцію Місяця й полегшити майбутнє освоєння далекого космосу.
Місячний ґрунт було зібрано зондом "Чан'є-5" у північно-західній частині Океану бур на видимому боці Місяця. Цей регіон є доволі молодим у порівнянні з іншими районами в яких також збирали проби ще півстоліття тому.
Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що NASA нещодавно знову не змогло запустити ракету з комічною капсулою на Місяць. Місію "Artemis 1" довелося відкласти.
Це була друга спроба запуску. Вперше фахівці NASA спробували запустити місію 29 серпня, але через технічні проблеми її перенесли.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.