ru ua

Китайські компанії мають намір придбати близько 200 лайнерів Boeing на 21 млрд дол

Китайські лізингові та авіакомпанії мають намір придбати у Boeing Co. близько 200 літаків 737 Max. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, близькі до домовленостей між покупцями і американським аерокосмічним гігантом.

Китайські лізингові та авіакомпанії мають намір придбати у Boeing Co. близько 200 літаків 737 Max. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, близькі до домовленостей між покупцями і американським аерокосмічним гігантом.

Загальна сума угод, які повинні бути схвалені органами держуправління Китаю, складає по прайс-листу 20,7 млрд дол.

Це перші замовлення на 737 Max, оновлену версію популярного лайнера, з Китаю, авіаринок якого показує найбільш швидкі темпи зростання у світі.

Представники Boeing і його основного конкурента Airbus вважають, що Китай може в найближчі 20 років перевершити США за обсягом ринку цивільної авіації.

Представник Boeing відмовився від коментарів. Китайське державне агентство з придбання авіаційної техніки не бул доступне для коментарів.

Мова йде про вузькофюзеляжні пасажирські літаки Boeing 737 MAX, які згідно із задумом інженерів Boeing, будуть споживати на 13% палива менше, ніж попередники. Цей прогноз грунтується на проведених інженерами комп'ютерній симуляції та попередніх тестуваннях двигуна. Згідно з планами Boeing, збірка авіалайнерів 737 MAX почнеться в 2015 р., а перші літаки будуть введені в експлуатацію в III кварталі 2017 р. (на шість місяців раніше від початку запланованого терміну).

Вдосконалені двигуни і спеціальні законцовки крила моделі дозволять значно знизити операційні витрати авіакомпаній, вважають в Boeing.

Головним конкурентом Boeing 737 MAX є енергозберігаюча новинка Airbus 320neo, яка надходить в експлуатацію вже в жовтні 2015 р. Оскільки Boeing 737 MAX і Airbus 320neo конкурують у найбільш активному ринковому сегменті, який займає до 60% від усього обсягу ринку пасажирських авіаперевезень, американський авіаконцерн Boeing прагне скоротити розрив з конкурентом, прискоривши поставки моделі Boeing 737 MAX.

Нагадаємо, що американський літакобудівний гігант Boeing раніше офіційно анонсував нову версію колекції літаків 787 Dreamliner - подовжену модель 787-10. Однак ряд проблем з новим лайнером відлякав потенційних покупців.

Так, китайський перевізник Air China раніше анонсував велику угоду з Airbus про купівлю 100 літаків за 8,9 млрд дол.