Китайська Hui Xian початку проведення першого юаневих IPO у Гонконзі

Девелоперська компанія Hui Xian, підконтрольна мільярдерові Лі Кашину, почала в Гонконзі проведення першого за межами материкового Китаю юаневих IPO. У ході розміщення може бути зібрано до 1,7 млрд дол., пише видання РБК daily.
Аналітики чекають, що за прикладом Hui Xian послідують і інші компанії, а практика проведення юаневих IPO у Гонконзі допоможе інтернаціоналізувати китайську валюту.
У понеділок Hui Xian почала прийом заявок на придбання акцій від приватних інвесторів, серед яких буде поширено 20% загального обсягу розміщення.Усього компанія має намір продати 2 млрд паперів, або 40% всього свого капіталу. Передбачувана ціна розміщення буде в діапазоні 5,24-5,58 юаня за акцію (80-85 центів), що може принести Hui Xian до 1,7 млрд дол
Основним активом Hui Xian є комплекс Oriental Plaza в центрі Пекіна, в який входять молл, офісні і житлові будівлі, включаючи готель Grand Hyatt Beijing.51,3% акцій Hui Xian належать гонконгівському мільярдерові Лі Кашину через його компанії Cheung Kong і Hutchison Whampoa. Прийом заявок інвесторів завершиться 19 квітня, а саме розміщення пройде 29 квітня.
Лістинг Hui Xian покликаний задовольнити зростаючу потребу інвесторів у юаневих інвестиційних продуктах. Депозити в китайській валюті в гонконзьких банках зросли з 370,6 млрд юанів (56,7 млрд дол.) до 407,7 млрд (62,3 млрд дол.) Особливо швидко обсяг вкладів у юанях почав збільшуватися в місті з липня 2010 р., після того як було знято ряд обмежень на звернення китайської валюти. Крім того, інтерес до депозитів у ній підігрівається очікуваннями подальшого зміцнення юаня.
Однак ставка по цих депозитах коливається від 0,45 до 0,6%, у той час як майбутній дивідендний дохід від акцій Hui Xian оцінюється в 4-4,3%. Єдиною альтернативою депозитам поки є так звані дим-сум-бонди - боргові зобов'язання компаній, номіновані в юанях і випущені в Гонконзі. Однак прибутковість перевищує 4% лише у чотирьох з 59 випусків паперів, виведених на ринок з минулого року, коли була розпочата подібна практика.
Відзначимо, в 2009 р. Пекін дозволив використовувати свою валюту для розрахунків у торгівлі з Гонконгом, а в 2010 р. двічі випускав там номіновані в юанях держоблігації.
"Китай продовжує свої зусилля по інтернаціоналізації юаня, проте вони залишаються обмеженими по успіху і масштабом з-за жорсткого контролю КНР за валютним курсом", - сказав РБК daily економіст Capital Economics Марк Уілліамс.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся