ua en ru

Китай в 2012 р. може зайняти місце світового лідера по ринку предметів розкоші

Всесвітня асоціація предметів розкоші оголосила, що під впливом землетрусу в Японії, зростання споживання на внутрішньому ринку Китаю, а також зміцнення китайського юаня, в 2012 р. Китай має шанси стати найбільшим у світі ринком предметів розкоші: за прогнозом загальний обсяг споживання досягне 14,6 млрд дол, повідомляє "Сіньхуа".
В опублікованій 9 червня ц.р. синій книзі "Офіційна доповідь Всесвітньої асоціації предметів розкоші-2011" говориться, що в Китаї з лютого 2010 р. по кінець березня 2011 р. обсяг споживання на ринку люксових товарів склав 10,7 млрд дол .(сюди не ввійшли особисті літаки, яхти і розкішні машини), перевищивши чверть світового показника, і приблизно 2/3 всесвітньо відомих брендів у цій сфері присутні на китайському ринку.
Згідно з доповіддю, на кінець травня ц.р. Японія все ще залишається лідером зі споживання предметів розкоші: на її частку припадає 29% світового ринку. Однак землетрус справив величезний вплив на внутрішній ринок Японії, і за прогнозами Всесвітньої асоціації предметів розкоші з лютого по березень 2012 р. - період піку продажів, що припадає на традиційне китайське свято Весни (Новий рік за місячним календарем), Китай займе місце Японії, ставши світовим лідером по споживанню люксових товарів.