Китай розглядає можливість інвестування 13 млрд євро в іспанські банки

Китайські інвестори, включаючи суверенний інвестиційний фонд КНР, розглядають можливість вливання коштів в іспанську економіку. Зокрема, мова йде про інвестиції в іспанські банки, передає РБК з посиланням на Reuters. Обсяг капіталовкладень може досягти 13 млрд євро, повідомили сьогодні джерела в урядових колах Іспанії після зустрічі прем'єр-міністра країни Хосе Луїса Родрігеса Сапатеро з представниками фінансових кіл КНР.
Зволікання в питанні рекапіталізації іспанських ощадних банків, на балансі яких знаходиться багато "поганих кредитів" зважаючи на лопнуту "бульбашку" на ринку нерухомості, зводить нанівець спроби країни переконати інвесторів у власній платоспроможності й у відсутності необхідності звертатися за фінансовою допомогою до Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду , як вчинили менш щасливі колеги з регіону.
Згідно з офіційними оцінками банкам Іспанії необхідно близько 15 млрд євро, щоб вписатися в нові стандарти, встановлені ЄС. Однак незалежні експерти називають суму куди більш високу, а саме - 100 млрд євро. Дана сума виправдана, враховуючи збитки від зниження вартості нерухомості, вважають вони.
Відзначимо, що іспанський прем'єр-міністр цього тижня перебуває з візитом в Китаї та Сінгапурі, де він проводить ряд зустрічей з керівниками інвестиційних фондів. Як відзначають спостерігачі, Х.Сапатеро має намір переконати китайських інвесторів вкласти кошти у фінансову систему Іспанії.
Судячи з наявних даних, спроби іспанської влади можуть привести до бажаного результату. Як повідомили поінформовані особи, китайський суверенний інвестиційний фонд China Investment Corporation розглядає можливість інвестицій у розмірі 9 млрд євро, у той час як приватні інвестори можуть влити в іспанську економіку ще 4 млрд євро.
Раніше сьогодні Х.Сапатеро висловив впевненість, що Іспанія зможе домогтися запланованого зниження дефіциту бюджету без додаткових заходів жорсткої економії. За його словами, Іспанія знову завоювала довіру інвесторів, а звернення Португалії за фінансовою допомогою знаменує кінець боргової кризи в Європі.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся