ua ru

Китай може отримати світове лідерство протягом найближчих двох десятиліть, - аналітики

Поки що Китай бореться за друге місце у світовій економічній ієрархії, заперечуючи цю позицію у Японії, проте глобальні інвестори позитивно оцінюють шанси КНР на світове лідерство, яке ця країна може отримати протягом найближчих двох десятиліть. Такий варіант розвитку подій припускають більшість з 1408 аналітиків і трейдерів, опитаних агентством Bloomberg.

Основним чинником зростання називають приплив капіталовкладень з-за кордону в країну. При цьому інвестори дають неоднозначні прогнози щодо впливу країни на економіки інших держав. Частина з них вважають, що бурхливе зростання Китаю підірве деякі сектори економік країн-конкурентів, наприклад ринок праці.

Найоптимістичнішими щодо світлого китайського майбутнього опинилися європейські інвестори, 60% респондентів з ЄС вірять, що Китай надає гарні можливості для довгострокових вкладень. Лише 28% вважають інакше. У США прокитайскіх оптимістів виявилося 53%, у країнах Азії - 56%, не вірять у Китай тільки 36% американців і 34% азіатів.

«Китай є виключним місцем для інвестицій американських компаній. Ми експортуємо інвестиції і сподіваємося на імпорт прибутків», - відзначив віце-президент Tradition Asiel Securities Inc Уілл Астон-Різ.

Інвестори готові вкладати в КНР, незважаючи на ризики. Їх не бентежать навіть висока частка «поганих боргів» у банківському секторі та можливість краху місцевого ринку нерухомості, на якому роздулися бульбашки. Це не позначиться на перспективах зростання економіки, яка, як вважають 38% опитаних, через 20 років обійде за розмірами економіку США. 26% опитаних вважають, що це трапиться вже через десять років.

Для багатьох зростання китайської економіки обіцяє позитивні зміни у світі. Більшість опитаних схиляються до думки, що внутрішній ринок Китаю надасть нові можливості для експорту з інших країн. Однак є й ті, хто бачить загрози іншим економікам з боку Китаю. Вони вважають, що китайське зростання не обіцяє нічого доброго для ринків праці в країнах-конкурентах. Чверть опитаних вважають, що сильний Китай підніме ціни на нафту і сільськогосподарські товари.

«Якщо Китай стане найбільшою економікою, то ціни на сировинні товари в світі зростуть, тому що країна має потребу в ресурсах для виробництва товарів. До того ж населення КНР буде заробляти більше», - вважає керуючий активами OHV Asset Management Ерік Баккер.