Китай і Узбекистан реалізовуватимуть проекти на 15 млрд дол

В рамках візиту голови КНР Сі Цзіньпіна до Узбекистану підписані документи по реалізації проектів вартістю більше 15 млрд дол.

В рамках візиту голови КНР Сі Цзіньпіна до Узбекистану підписані документи по реалізації проектів вартістю більше 15 млрд дол., передає агентство Trend.

Як наголошується, голова КНР Сі Цзіньпінь (на фото праворуч) і Президент Узбекистану Іслам Карімов (на фото ліворуч) сьогодні підписали договір про дружбу і співпрацю між країнами і спільну декларацію про подальший розвиток і поглиблення двосторонніх відносин стратегічного партнерства.

"Всього в рамках візиту підписано 31 документ по спільній реалізації проектів загальною вартістю більше 15 млрд дол., в яких фінансові ресурси КНР складуть близько 7,7 млрд долл.", - мовиться в повідомленні.

Як повідомив на церемонії підписання Карімов, починаючи з 2002 р. з використанням китайських інвестицій в Узбекистані реалізовані 83 інвестиційних проекту на загальну суму 6,75 млрд дол., було введено в дію низку найбільших об'єктів, що забезпечують структурні перетворення в економіці.

В Узбекистані на сьогоднішній день діють 455 підприємств за участю китайських інвестицій, з них 70 - підприємства з 100-процентним китайським капіталом. Китайські компанії беруть участь в проектах розвідки і розробки родовищ вуглеводневої сировини, урану та інших цінних матеріалів, в реалізації проекту газохімічного комплексу в Мубареку та інших високотехнологічних виробництвах.

За підсумками 2012 р. товарообіг між країнами виріс на 25% в порівнянні з 2011 р. і склав 3,4 млрд дол. За підсумками I півріччя поточного року товарообіг збільшився в 1,6 разу в порівнянні з тим же періодом минулого року - до 2,3 млрд дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся