ru ua

Кіпрський офшор зажадав стягнути з Росії 1,5 млн дол. за боргами Криму

Кіпрський офшор зажадав стягнути з Росії 1,5 млн дол. за боргами Криму Голова Мінфіну РФ Антон Силуанов

Кіпрська офшорна компанія DRGN Ltd. подала в Арбітражний суд позов проти Росії з вимогою стягнути з Міністерства фінансів РФ 82 млн руб., що відповідає сумі 1,5 млн дол., передає РБК.

Предметом позову стала нездатність Криму погасити облігації випуску від червня 2011 року вартістю 133 млн гривень. Про це заявив агентству Bloomberg співробітник київського інвестбанку Dragon Capital Сергій Фурса, що займається організацією випуску облігацій.

За його словами, Dragon Capital гарантував розміщення кримських облігацій, DRGN є їхнім клієнтом. Співрозмовник агентства уточнив, що у DRGN знаходяться облігації Криму на 17 млн гривень.

Згідно з картотекою Арбітражного суду Москви, позов DRGN Ltd. був зареєстрований 6 квітня. Відповідачами значаться Міністерство фінансів Росії, Держрада республіки, а також Рада міністрів Криму. Позивач вимагає стягнути 82,095 млн руб.

Помічник міністра фінансів Росії Світлана Нікітіна заявила Bloomberg, що Мінфін РФ не отримував офіційних документів щодо судового процесу. За її словами, уряд Криму хоче заплатити і має для цього кошти. Однак для того, щоб це зробити, потрібен реєстр власників облігацій з України, пояснила вона.

Нагадаємо, 6 квітня "влада" Криму заявила про повну інтеграцію в фінсистему РФ.