У Києві пройшов II Український газовий інвестиційний форум 2017
23 березня 2017года в Києві відбувся ІІ Український газовий інвестиційний форум" з фокусом на залучення інвестицій у газовий сектор України. Організатор Форуму – A7 CONFERENCES, З-організатор – Міжнародна юридична фірма Dentons, Стратегічний партнер – Асоціація газодобувних компаній України, Енергетичний партнер – ДТЕК, Партнер – ENGIE, Партнер – Арабська Енергетичний АльянсUA, Партнер - Регіональна Газова Компанія, Офіційний перевізник – Turkish Airlines, Інвестиційний партнер – A7 CAPITAL.
Форум вже вдруге став комунікаційною платформою для відкритої публічної дискусії, яка об'єднала ключових гравців газового сектора України і світу, міжнародних фінансових організацій, профільних асоціацій, посольств іноземних держав та провідних медіа для обговорення ситуації і перспектив сектору, а також переходу на новий рівень розвитку галузі.
Актуальність конференції обумовлена постійним зростанням газового ринку України, а ключовими темами заходу стали стратегія розвитку газовидобувної галузі в контексті забезпечення енергетичної безпеки України, останні реформи та результати їх впровадження, зміни в законодавстві та переваги, які вони відкривають для українських компаній та міжнародних партнерів, ключові аспекти видобутку й продажу газу в Україні, можливості залучення інвестицій та фінансування в сектор і ін
Учасники отримали унікальну можливість розширити мережу міжнародних партнерів, обмінятися ідеями та досвідом в ході особистих зустрічей з потенційними інституційними і приватними інвесторами, а також поспілкуватися з колегами в ході офіційних і неофіційних частин заходи.
Володимир Кістіон, Віце-прем'єр-міністр України, зазначив: "Особливу увагу ми приділяємо реалізації Концепції розвитку газодобувної галузі України до 2020 року, ключова мета якої – зменшення залежності нашої країни від імпорту газу і, як наслідок, підвищення енергетичної безпеки держави. Завдання газодобувних компаній до 2020 року – досягти 27 млрд. куб. м. видобутку українського газу, 20 з яких має видобувати державна компанія "Укргазвидобування". Уряд всіляко сприятиме створенню привабливих інвестиційних умов, залучення міжнародної експертної допомоги у розробку та вдосконалення законодавчої бази в області".
Роман Опимах, Виконавчий директор, Асоціація газодобувних компаній України, прокоментував: "Що потрібно інвесторам, щоб почати вкладати в газовидобування? Сміливі рішення, а саме реалізація вже затверджених планів: впровадження податкових стимулів, дерегуляція дозвільної системи та модернізація правил користування надрами. Саме прихід інвестицій і технологій є запорукою швидкого прогресу і підвищення добробуту народів, тому сьогодні всі – від розвинених країн до країн, що розвиваються, – борються за залучення міжнародного капіталу".
Олександр Домбровський, Голова Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Верховна Рада України, сказав: "21 березня Верховною Радою України у першому читанні був прийнятий законопроект №5370, який дасть нам можливість почати певні юридичні процедури стосовно енергетичних ресурсів, які були втрачені в зв'язку з анексією Криму, дозволить захистити ДП "Чорноморнафтогаз" як юридична особа, що володіє активами, в тому числі – і ліцензійними, які повинні бути використані Однією з ключових завдань, які зараз стоять перед нами – це реформування "Нафтогазу", зокрема відокремлення діяльності з транспортування природного газу від добувної. Також дуже важливим є залучення інвестора для модернізації та збереження газотранспортної системи України. Комітет активно співпрацює з Асоціацією газодобувних компаній України. Адже в країні просто необхідно створити систему мотивації і прибрати всі бар'єри, які стоять на шляху збільшення видобутку природного газу. Повинні йти шляхом вирішення ключового завдання – підвищення енергетичної безпеки України, рухатися вперед разом з Урядом і з учасниками ринку".
Фредерік Руз Олвисен, Старший економіст, Дослідження і планування, Ramboll Oil & Gas, сказав: "Ситуації, в яких знаходяться України і Польща, схожі. Обидві країни служать в якості транзиту російського газу. Проект "Baltic Pipe", який з'єднує норвезький експорт газу через Данію в Польщу потужністю 10 млрд. куб. м/рік, дозволить Україні імпортувати норвезький газ. Проект планується ввести в експлуатацію в 2022".
Андрій Гундер, Президент Американської торгової палати в Україні, зазначив: "Для довгострокового добробуту українського енергетичного сектора лідерство та відповідальність є необхідними. Усунення бар'єрів для ведення бізнесу і здійснення структурних реформ в енергетичному секторі має найважливіше значення для досягнення енергетичної незалежності України та залучення іноземних інвесторів".
Серед інших доповідачів Форуму: Юлія Ковалів, Голова, Офіс Національного інвестиційного ради; Голова наглядової ради НАК "Нафтогаз України"; Галина Карп, Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України; Бартоломей Гурба, Група підтримки України, Енергетика та навколишнє середовище, Європейська Комісія; Ольга Бєлькова, Заступник голови, Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Верховна Рада України; Ігор Щуров, Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз; Олексій Гончарук, Голова, Офіс ефективного регулювання (BRDO); Мирон Рабій, Партнер, Dentons; Джеймс Гілліс, Керуючий партнер, Morgan Geare; Заступник Міністра енергетики Канади (2004-2007); Томас Рід, Генеральний директор, JKX Oil & Gas; Февзі Аметов, Співзасновник, DroneUA; Катерина Сивакова, Віце-президент, A7 CAPITAL; Олександр Харченко, Керуючий директор, Центр досліджень енергетики; Наталія Кацер-Бучковська, Голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій, Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Верховна Рада України; Олександр Горбуненко, Фінансовий директор, Burisma; Алістер МакБэйн, Генеральний директор, Arawak Energy; Марк Роллінс, Голова правління, Укрнафта; Максим Сисоєв, Старший юрист, Dentons, Співголова Комітету з палива та енергетики, Європейська Бізнес Асоціація України; Сергій Макогон, Виконавчий директор, Укртрансгаз; Вілем Копполс, Голова з питань неліквідних ринків, Глобальний енергетичний менеджмент; Голова представництва в Україні, ENGIE; Андрій Олесиюк, Керівник відділу по газу і нафтопродуктів, ДТЕК Енерго; Мирослав Боднар, Директор з розвитку бізнесу, Регіональна Газова Компанія та інші.
Генеральний ТВ-Партнер – Телеканал News One, Генеральний інформаційний партнер – РБК Україна, Генеральний радіо-партнер – Радіо Голос Столиці, Ексклюзивний бізнес медіа-партнер – Газета "Бізнес", Ексклюзивний медіа-партнер – Лігабізнесінформ, медіа-партнери: Щотижневий журнал "Енергобізнес", InVenture, Kyiv Post, Промисловість у фокусі, The Ukrainian Journal of Business Law, Energy Oil&Gas, Global Ukraine, 104ua, Easy Business, The Ukrainian Times, Petrofinder, HUBs, DiXi Group, OilNews, Cedigaz, Обладнання та інструмент для професіоналів, Нафторинок, Апостроф, Термінал, EUEA, ExPro, журнал Дипломат. За підтримки: ACC, EBA, BUCC, Українська енергетична біржа, BIOWATT, Асоціація Біоенергетичних Споруд, Асоціація газових трейдерів України, Центр дослідження енергетики.
Матеріали і відео-запис Форуму доступні на сайті: www.a7conf.com/gas17