ua en ru

У Києві четверо дітей захворіли на вірусний гепатит А в дитячому садку

У Києві четверо дітей захворіли на вірусний гепатит А в дитячому садку Фото (pediatriya.info): віруси в дитячому садку

За 9 місяців у столиці зареєстровано 246 випадків захворювання вірусним гепатитом А

Деснянське міжрайонне управління Держсанепідслужби у м. Києві сьогодні, 19 жовтня, отримало четверте екстрене повідомлення про випадок вірусного гепатиту А у дитини. Про це повідомили у прес-службі столичного управління Держсанепідслужби.

Як зазначається, у всіх чотирьох 5-річних дітей виявлено гепатит А. Всі вони відвідували старшу групу дошкільного навчально закладу №672 у Дніпровському районі м. Києва по вул. Кибальчича, 17.

Зараз трьох хворих госпіталізовано до інфекційного відділення Київської міської дитячої клінічної лікарні №2, ще одна дитина не була госпіталізована.

За 9 місяців 2015 р. Києві зареєстровано 246 випадків захворювання вірусним гепатитом А, що на 23,2% вище за показник аналогічного періоду минулого року (195 випадків).

"Близько 70% всіх хворих на гепатит А зареєстровано у Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах столиці. Можемо констатувати, що цього року захворюваність зросла серед усіх вікових груп і контингентів", - зазначив головний санітарний лікар Києва Олег Рубан.

Як зазначається, головний спеціаліст епідвідділу Деснянського міжрайонного управління Держсанепідслужби в Києві і залучений помічник лікаря-епідеміолога відділення організації епідеміологічних досліджень Дніпровського районного лабораторного відділення ГУ "Київський МЛЦ ДСЕСУ" провели позапланову перевірку за епідпоказаннями у дошкільному навчальному закладі №672. Відібрано 40 змивів з об'єктів навколишнього середовища на контроль поточної дезінфекції у приміщеннях старшої садової групи і харчоблоку, а також проби питної води.

"За результатами проведених лабораторних досліджень бактерій групи кишкової палички у змивах не виявлено. У закладі двічі проведено дезінфекцію на об'єкті. За контактними дітьми і співробітниками ДОУ №672 організовано медичний нагляд інфекціоністом і педіатром", - йдеться в повідомленні.

Захворюваність на вірусний гепатит А перевищила міський показник на 43,0% в Дарницькому (показник 12,2; зареєстровано 40 випадків, у тому числі 11 випадків серед дітей), в 1,5 рази в Деснянському (показник 12,8; зареєстровано 47 випадків, у тому числі 17 випадків серед дітей) та у 3,1 рази у Дніпровському (показник 26,3; зареєстровано 93 випадки, у тому числі 19 випадків серед дітей) районах Києва.

Таким чином, 73,2% захворювань на вірусний гепатит А (180 випадків із 246) виявлено саме в цих районах, серед дітей до 17 років цей показник склав 88,7% (47 випадків із 53 зареєстрованих по місту).

Зазначимо, що гепатит А - хвороба печінки, що викликається вірусом, який поширюється в основному при споживанні харчових продуктів або води, забруднених фекаліями інфікованої людини. Хвороба тісно пов'язана з відсутністю безпечної води, неналежною санітарією і поганою особистою гігієною. На відміну від гепатиту В і С, інфікування гепатитом А не призводить до розвитку хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертельним результатом, але може викликати симптоми, що ослабляють здоров'я. Вірус також може передаватися при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною. Випадкові контакти людей не призводять до передачі вірусу. Інкубаційний період гепатиту А зазвичай триває 14-28 днів.

Нагадаємо, раніше в МОЗ констатували зниження рівня захворюваності інфекційними хворобами.