У кіберпросторі України в III кварталі відзначалось зростання шкідливих програм-вимагачів

НовиниТелеком & IT    21.11.2016 - 16:33
Фото: у кіберпросторі України відзначалося зростання шкідливих програм-вимагачів в III кварталі
Фото: у кіберпросторі України відзначалося зростання шкідливих програм-вимагачів в III кварталі

Середня сума, яку вимагали зловмисники, становить близько 500 доларів

Зростання кількості зафіксованих атак, троянських програм в третьому кварталі поточного року в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року виріс на 6 % і склав 25% від всіх вірусів. Про це йдеться в повідомленні антивірусної лабораторії Zillya.

Експерти лабораторії відзначають, що особливо активними були програми, за допомогою яких здійснюється шифрування даних з подальшим вимаганням грошей за їх розшифровку. Зокрема, середня сума, яку вимагали зловмисники, становить близько 500 доларів.

Серед основних троянців, які діяли в минулому кварталі, в лабораторії назвали три - Downloader.Nemucod.JS, Worm.Dinihou.VBS і Trojan.Blocker.Win32. Перший з них приходить поштою у вигляді архівів і маскується під документи або фотографії; другий – поширюється переважно на USB накопичувачах. Третій експерти називають одним з найактивніших шифрувальників-здирників.

При цьому, за даними лабораторії, лідером за кількістю шкідливої активності залишається Adware, який займає частку близько 45% на всьому ринку шкідливого ПО. Різновидів цієї шкідливої програми стає все більше, особливою активністю в третьому кварталі відзначилися - Adware.ConvertAd.Win32, Adware.Eorezo.Win32, Adware.Agent.Win32 і Adware.CrossRider.Win32.

Нагадаємо, раніше була виявлена уразливість в iOS, змушує смартфони дзвонити на випадкові.

On Top