КМДА стане нелегітимною після 2 червня, - експерт

Неділя 14 квітня 2013 11:07

Закінчення строку повноважень Київради повинне автоматично спричинити нелегітимність її виконавчого органу Київської міської державної адміністрації (КМДА). Про це у статті для видання "Дзеркало тижня. Україна" написав експерт з питань територіальної організації влади, колишній народний депутат від "Батьківщини" Юрій Ганущак.

"Відоме рішення Конституційного суду про можливість суміщення посад міського голови і голови Київської міської державної адміністрації вказує, що КМДА - в першу чергу виконавчий орган Київради, а вже потім на нього покладаються державні функції", - пояснив Ганущак.

Виходячи з цього, після 2 червня 2013 р., коли закінчується визначений Конституцією термін повноважень Київської міськради і мера столиці, діяльність очолюваної Олександром Поповим Київської міської державної адміністрації як виконавчого органу Київради також стає незаконною.

Також, відзначаючи необхідність якнайшвидшого проведення виборів, Ганущак нагадав, що термін повноважень обраних або на чергових, або на позачергових місцевих виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів не може перевищувати встановлений Конституцією п'ятирічний термін.

"Тобто вибори у Києві необхідно проводити в 2013 р., причому так, щоб була дотримана норма про місцеве самоврядування, а саме: сесія місцевої ради проходить не рідше, ніж раз на три місяці. Тобто кінцевий термін проведення виборів - кінець серпня. Адже для забезпечення безперервності влади найпізніше на початку вересня має відбутися сесія Київради. Але оскільки рішення старої ради вже після 2 червня стають нелегітимними, то очевидно, що на сесію на початку осені повинен зібратися новий рада", - пише експерт.

Читайте також: Конституційний суд розпочав розгляд справи про вибори в Києві

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся