КМДА: Попередньо визначена сума інвестицій в будівництва сміттєпереробного комплексу складає близько 1 млрд грн

НовиниЕкономіка    28.03.2012 - 11:38

До уваги учасників Київського інвестиційного форуму запропонують проект будівництва першого сміттєпереробного комплексу в столиці. Попередньо визначена сума інвестицій складає близько 1 млрд грн, повідомляє прес-служба КМДА.

Будівництво такого комплексу передбачене стратегією розвитку Києва до 2025 року та національним проектом "Чисте місто".

Передбачається, що реалізація проекту дозволить комплексно вирішити проблему забруднення навколишнього природнього середовища побутовими відходами та зменшити обсяги захоронень на полігонах і звалищах без попередньої переробки. Серед основних завдань програми - збільшення глибини переробки твердих побутових відходів до 50% та використання їх у якості альтернативного палива.

Зазначеним інвестиційним проектом передбачено створення сучасного комплексу з переробки твердих побутових відходів та впровадження інноваційних технологій потужністю 300 тис. тон. Комплекс планується розмістити в Обухівському районі на території, прилеглої до полігону №5.

Фінансування будівництва буде розподілено між державним, місцевим бюджетами та коштами інвесторів. Частка приватних коштів у фінансуванні будівництва комплексу складатиме не менше 70%.

Моделлю співпраці передбачено, що в рамках Національного проекту "Чисте місто" буде забезпечено розробку техніко-економічного обгрунтування проекту, місцева влада забезпечить виділення земельної ділянки та надання дозвільної документації, а також сформує угоду про державно-приватне партнерство. Інвестором буде профінансовано будівництво та здійснюватиметься експлуатація заводу.

"Проблема поводження з твердими побутовими відходами актуальна для Києва. У розвинутих країнах кожне велике місто має сміттєпереробний завод. В Україні працюють лише 2 застарілих сміттєспалювальних заводи в Києві та Дніпропетровську. Сьогодні 95% відходів захоронюється без переробки. Отже, те, що столицю України визначено пілотним регіоном Національного проекту "Чисте місто" дуже важливо для розвитку Києва. Перший сміттєпереробний завод побудують саме для потреб столиці. Це дозволить нам вирішити нагальну проблему захоронення побутових відходів та створити систему ефективного поводження зі сміттям", - повідомив перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, Київський інвестиційний форум, організований КМДА, фондом "Ефективне управління" та світовим виданням Financial Times, відбудеться 29 березня 2012 року. Метою проведення форуму визначено презентацію інвестиційного потенціалу Києва та конкретних проектів. Так, на форумі буде представлено якірні проекти: будівництво міжнародного ділового району "Київ-Сіті", облаштування паркінгів, четвертої лінії метрополітену та створення бізнес-парку Bionic Hill. Сьогодні участь у форумі підтвердило близько 300 учасників із 15 країн світу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top