Казахстан почав видобуток нафти на родовищі Кашаган, оціночні ресурси якого становлять 9-13 млрд бар

Казахстан почав видобуток нафти на родовищі Кашаган після декількох років затримок, передає агентство Reuters з посиланням на повідомлення консорціуму NCOC, що розробляє родовище.

Як уточнюється, на родовищі расконсервирована перша свердловина і здобуті початкові обсяги нафти. Таким чином, консорціум виконав зобов'язання про початок промислового видобутку до 1 жовтня.

Спочатку почати видобуток нафти планувалося в 2005 р., але терміни експлуатації постійно переносили. Учасники проекту пояснювали це складністю розробки морського родовища.

Нафтове родовище Кашаган, виявлене в 2000 р., стало найбільшим за запасами корисних копалин, відкритим за останні 30 років. Його комерційні ресурси, за оцінками фахівців, знаходяться в межах приблизно від 9 млрд до 13 млрд бар. нафти. Родовище розташоване в казахстанському секторі Каспійського моря і займає на поверхні площу приблизно 75 на 45 км.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся