ru ua

Капіталізація Apple знизилася на 18 млрд дол. через IPad mini

IPad mini обійшовся Apple в 18 млрд дол. - настільки впала капіталізація найдорожчої корпорації світу. Учасники ринку порахували, що заявлена ​​ціна пристрою (від 329 дол. до 659 дол. в залежності від обсягу пам'яті і наявності модуля стільникового зв'язку) занадто висока, повідомляє телеканал "Росія 24".

Старший віце-президент з маркетингу Apple Філіп Шиллер пояснив позицію компанії: "iPad є найбільш успішним продуктом в своїй категорії. Дотепер найбільш доступна модель коштувала 399 дол., і користувачі віддавали перевагу їй, ніж іншим пристроям. Тепер же вони можуть отримати пристрій, який більш доступний за ціною в 329 дол.".

Ставка на бренд може ускладнити Apple вхід в сегмент 7-дюймових планшетів. Amazon, яка випустила свій перший 7-дюймовий планшет в минулому році, продає планшети Kindle Fire HD за їх собівартістю і отримує дохід від продажу контенту. Передбачається, що Google також продає свої планшети Nexus 7 по ціні, приблизно рівній собівартості.

Фондовий ринок виніс свій вердикт: котирування акцій Barnes & Noble, що продає планшет Nook HD за 199 дол., зросли на 6,1%, акції Amazon з її Kindle Fire за 159 дол. подорожчали на 0,2%.

Додаткові коментарі від Apple можуть з'явитися в четвер, коли компанія оголосить квартальні підсумки. Крім того, в п'ятницю на ринок виходить перший планшет на базі Windows RT - Microsoft Surface, який може скласти Apple серйозну конкуренцію.

Apple покладає великі надії на школи та ВНЗ. Маркетологи компанії вважають, що легкий планшет буде користуватися попитом у школярів та студентів. iPad mini, за задумом Apple, повинен стати важливою частиною екосистеми електронних книг: недавно була оновлена ​​книжкова платформа iBooks і інструмент підготовки цифрових видань iBooks Author. iPad mini не запропонував нічого по-справжньому нового. У ньому немає чутливої ​​до дотиків рамки навколо екрану (як у BlackBerry PlayBook), бездротової зарядки (Nokia Lumia) або хоча б підтримки USB 3.0.

Варто відзначити, що засновник Apple Стів Джобс негативно ставився до ідеї розробки планшетного комп'ютера з діагоналлю екрана 7 дюймів, одного разу віджартувався: "Цей розмір марний, якщо тільки не включати в комплект поставки наждачного паперу, щоб користувачі могли на три чверті зменшити розмір своїх пальців".

Джобс вважав, що планшет з екраном 7 дюймів "занадто великий, щоб конкурувати зі смартфоном, і занадто малий, щоб конкурувати з iPad".

Читайте також: iPad mini і iPad 4: Aррle здивував публіку двома новинками (фото, відео)