ua en ru

Кандидати на посаду гендиректора "Укрзалізниці" раніше не працювали в залізничній галузі, - ЗМІ

Міністерство інфраструктури назвало трьох фіналістів конкурсу на заміщення посади генерального директора "Укрзалізниці". Як повідомляють ЗМІ, ними стали фінансовий директор фармацевтичної компанії "Фармак" (раніше партнер аудиторської компанії Deloitte, - ред.) Діна Немирович, генеральний директор машинобудівної корпорації Corum Group Ріната Ахметова Євген Ромащин, а також екс-глава північноамериканського відділення корпорації "Інтерпайп" Віктора Пінчука Даніел Валк.

Згідно з інформацією ЗМІ, жоден з кандидатів раніше не працював у залізничній галузі, однак Немирович має пряме відношення до журі конкурсу, а Ромашин і Вовк представляють великі бізнес-групи.

ЗМІ зазначають, що, згідно із заявою міністра інфраструктури Андрія Пивоварського, ні Валк, ні Ромащин не представляють інтереси Пінчука і Ахметова. "Між тим експерти впевнені, що інтерес олігархів в контролі над залізницею очевидний: в умовах падіння вартості української продукції та сировини на світових ринках зниження витрат на логістику - один з основних способів вистояти в конкурентній боротьбі", - наголошують ЗМІ.

Як стверджують джерела: "Немирович просто статистка, її залучили давні партнери з Deloitte, які спільно з колегами з Talent Advisors формально займалися первинним відбору претендентів. А ось Валк і Ромащин - реальні кандидати. Причому шансів більше у останнього, для перемоги в конкурсі Ахметовим притягнутий досить серйозний матеріальний ресурс, який перевершує можливості конкурентів".

Також зазначається, що з приходом на посаду заступника міністра Олександра Ківи, шанси Ахметова в боротьбі за ключову посаду на залізниці помітно зросли.

ЗМІ не виключають, що "шум навколо цього конкурсу стане надто "неполіткоректним", що викличе негативну реакцію з боку міжнародних фінансових донорів".

Зазначимо в. о. голови "Укрзалізниці" Максим Бланк відмовився від участі в конкурсі на посаду гендиректора.