ru ua

Кандидат у нардепи Риженков звинувачує ЦВК в бездіяльності

Кандидат в народні депутати України по одномандатному виборчому округу №60 (Волноваха, Донецька область) Олександр Риженков подав до Київського апеляційного адміністративного суду позов про визнання бездіяльності Центральної виборчої комісії (ЦВК) у частині ігнорування даних протоколів дільничних виборчих комісій на восьми дільницях і фальсифікації даних щодо явки виборців та результатів голосування на цих дільницях. Про це йдеться в позовній заяві кандидата у нардепи.

Зокрема, Риженков просить суд зобов'язати ЦВК дати доручення окружної виборчої комісії провести повторний підрахунок голосів на спірних виборчих дільниць і внести відповідні зміни в протокол результатів голосування.

"В окрузі №60 перемогу кандидату від "Блоку Петра Порошенко" Дмитру Лубинцу принесли фальсифікації результатів виборів. Аналіз різниці між протоколами дільничних виборчих комісій№140137, №140138, №140139, №140141, №140152, №140164, №140167, №140432 і протоколом окружної виборчої комісії не залишає сумнівів у тому, що результати виборів сфальсифіковані, а дані про голосування і явку виборців були підроблені. Зокрема, в протоколі ОВК Дмитру Лубинцу дописали в графу з голосами "за" дві одиниці (було 70 голосів, а стало - 1170). На цю ж кількість збільшена і явка виборців на дільницях. У той же час Олександру Риженкову дві цифри витерли (було 101, стало - 1). При цьому явка виборців, за даними протоколу ОВК, досягає 90% при середній по округу 20-35%", - підкреслюється в заяві.

Як вказується в позовній заяві, 3 листопада ЦВК своїм рішенням повернула протокол про підсумки голосування в окрузі №60 окружної комісії та зобов'язав останню внести уточнення до протоколу. 5 листопада голова ОВК №60 подала в ЦВК уточнений протокол. Документ був абсолютно ідентичний першому протоколом, поверненому постановою ЦВК на доопрацювання.

Крім того, наголошується в документі, про засідання окружної виборчої комісії не повідомили шести її членів, тим самим порушивши їхнє право бути присутніми при уточненні протоколу.

"За таких обставин очевидно, що ЦВК, знаючи про разбежностях і суперечності в протоколах дільничних виборчих комісій та окружної комісії, не зобов'язала ОВК внести уточнення у встановлені підсумки голосування в окрузі №60", - йдеться в позовній заяві.

Олександр Риженков та його довірені особи стверджують, що неодноразово зверталися до ЦВК з фактами порушення виборчого процесу, однак ЦВК належним чином не відреагувала на звернення.

Кандидат у народні депутати вважає такі дії ЦВК протиправними. В забезпечення позову Риженков просить суд заборонити ЦВК встановлювати результати позачергових виборів народних депутатів України в окрузі №60.