Кабмін запровадив референтне ціноутворення на ліки

НовиниМедицина    09.11.2016 - 11:55
Фото: Володимир Гройсман
Фото: Володимир Гройсман

Уряд передбачив півмільярда гривень на реінбурсацію у 2017 році

Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо встановлення референтного ціноутворення на ліки. Відповідне рішення було ухвалене сьогодні під час засідання уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми беремо п'ять країн: Польща, Латвія, Словаччина, Угорщина і Чехія. За діючою речовиною, не за комерційною назвою препарату, а за діючою речовиною ми встановлюємо по цим п'яти країнах середню ціну, яка є в тих країнах, і в Україні ціна на ці препарати, на ці компоненти не може бути вищою", - заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

За його словами, після ухвалення рішення громадяни України отримають доступ до справедливих цін на всі необхідні ліки по трьох категоріях: серцево-судинні захворювання, діабет і астма.

"Всі ті, хто займався ліками в країні, використовуючи монопольне становище, робили ціни абсолютно неприйнятними і нечесними по відношенню до українських громадян", - додав Гройсман.

Голова уряду також зазначив, що в проекті державного бюджету на 2017 рік передбачено півмільярда гривень на реінбурсацію, тобто компенсацію ліків по зазначених трьох категоріях.

Нагадаємо, у червні президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів.

On Top