ua en ru

Кабмін вніс до Ради законопроект, що скорочує виключення у законі про держзакупівлі з 44 до 10 випадків

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України скоротити перелік випадків, на які не поширюється дія закону про державні закупівлі з 44 до 10 випадків.

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України скоротити перелік випадків, на які не поширюється дія закону про державні закупівлі з 44 до 10 випадків. Про це йдеться в урядовому законопроекті № 4587 "Про здійснення державних закупівель", текст якого розміщений на сайті парламенту.

Законопроект пропонує скоротити перелік випадків, на які не поширюється дія закону про державні закупівлі з 44 до 10 випадків "з метою запобігання безконтрольного використання державних коштів, прозорості та відкритості сфери державних закупівель".

Також документ визначає поняття замовників згідно з принципами директив ЄС та адаптує процедури закупівлі в одного учасника згідно з практикою застосування подібної процедури в Європейських країнах.

Крім того, проект закону передбачає скорочення переліку підстав для застосування неконкурентної процедури з метою зменшення випадків її застосування.

Також законопроект скасовує необхідність розміщення інформації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та у міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель, залишивши при цьому обов'язковість оприлюднення цієї інформації на веб-порталі Уповноваженого органу.

Замість цього передбачено оприлюднення річних планів на веб-порталі Уповноваженого органу без зобов'язання їх надіслання Мінекономрозвитку з метою забезпечення економії державних коштів та спрощення доступу громадськості до інформації про заплановані державні закупівлі.

Також законопроект пропонує надати можливість замовникам застосовувати електронні засоби під час застосування процедур закупівель, визначених статтею 12 даного проекту закону.

Крім того, законопроект передбачає недопущення до участі у торгах юридичних осіб, що зареєстровані в офшорних зонах, та скорочення строків проведення процедур закупівлі.

"Прийняття даного законопроекту дозволить забезпечити зниження частки закупівель, що здійснюються на неконкурентних засадах, сприятиме запобіганню безконтрольного використання державних коштів та забезпечить прозорість здійснення закупівель підприємствами та запобігатиме проявам корупції, економію державних коштів та спрощення доступу громадськості до інформації про заплановані державні закупівлі", - йдеться у пояснювальній записці до документу.