ru ua

Кабмін затвердив правила встановлення тарифів на паркування

Кабінет міністрів України вдосконалив порядок формування тарифів на послуги з утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів. Про це на брифінгу повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, повідомляє прес-служба відомства.

Він поінформував, що порядок встановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, який раніше мав рекомендаційний характер для органів місцевого самоврядування, які такі тарифи встановлюють, тепер стане обов'язковим для застосування. Це, за словами міністра, унеможливить встановлення цін на паркування в обхід чітко визначених норм і правил, а отже, унеможливить випадки, коли в одному місті, до прикладу, тариф на паркування в середньому складає 2 грн/год, а в іншому - 10 грн/год.

Читайте також: "Київтранспарксервіс" незаконно збирало гроші за в'їзд на територію Гідропарку

"Тарифи, які встановлюються на рівні повної планової собівартості послуг, фіксуються на один рік", - додав Геннадій Темник.

Крім того, міністерство внесло зміни до порядку надання пільг на паркування. "Тепер пільгою безоплатного паркування користуватимуться не тільки законодавчо визначена категорія інвалідів, а й транспортні засоби підприємств, установ, громадських організацій інвалідів, які перевозять інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату та мають на це відповідні підтверджуючі документи Мінсоцполітики", - йдеться в повідомленні.

Кількість місць для безоплатного паркування має становити не менше 10% від загальної кількості місць на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування, і не менш, як для одного транспортного засобу з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою.

Рентабельність обчислюється як відношення планового прибутку до повної планової собівартості послуг. Рівень рентабельності не повинен перевищувати 12 %.