ru ua

Кабмін затвердив положення про Державну фіскальну службу

Кабінет Міністрів України затвердив положення про Державну фіскальну службу України.

Кабінет Міністрів України затвердив положення про Державну фіскальну службу України. Про це йдеться у постанові уряду №236 від 21 травня 2014 р, повідомила прес-служба Кабміну.

Як зазначається, головою Державної фіскальної служби призначено Ігоря Білоуса (розпорядження Кабміну від 06.06.2014 від №624-р). Першим заступником голови став Володимир Хоменко (розпорядження КМУ від 06.06.2014 №625-р), заступником голови - Анатолій Макаренко (розпорядження КМУ від 06.06.2014 №626-р).

Згідно з положенням, Державна фіскальна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів України.

До сфери повноважень новоствореної служби входять реалізація державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Крім того, Державна фіскальна служба реалізовуватиме державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.

Державна фіскальна служба вноситиме на розгляд Міністра фінансів пропозиції щодо формування державної податкової та митної політики, а також політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів; адміністрування єдиного внеску та боротьби з правопорушеннями під час його сплати.

Відповідно до положення, голову Державної фіскальної служби призначатиме та звільнятиме з посади Кабінет міністрів України за поданням прем'єр-міністра України. Голова ДФС має двох заступників, у тому числі одного першого, які призначаються на посаду та звільняються з посади Кабміном за поданням прем'єр-міністра України.

Нагадаємо, що Державну фіскальну службу України створено відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 21 травня 2014 р. №160, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.