ru ua

Кабмін уточнив соцнормативи користування послугами ЖКГ

Кабмін уточнив соцнормативи користування послугами ЖКГ Фото: Кабмін

Встановлено коригуючі коефіцієнти для будинків для розрахунку витрат теплової енергії, е/енергії та газу на потреби опалення

Кабінет міністрів України схвалив проект постанови "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. №409", яким удосконалено ряд державних соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг, у межах яких надаються пільги і житлові субсидії. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ.

Повідомляється, що постановою встановлені диференційовані за періодами обсяги електричної енергії в разі використання її для індивідуального опалення.

У разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) для абонентів, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку встановлений соціальний норматив - 0,0548 Гкал на 1 кв. м опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Документом встановлено коригуючі коефіцієнти для 1-2-поверхових, 3-4-поверхових будівель і споруд у 5 і більше поверхів у розрізі регіонів для розрахунку витрат теплової енергії, електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення.

Постановою також введені соціальні нормативи користування послугами з вивезення рідких побутових відходів та відходів, які утворюються за умови відсутності послуг централізованого водовідведення (при наявності послуг з централізованого водопостачання та вигрібних ям) - 4 куб. м на одну людину в місяць. У разі відсутності послуг централізованого водопостачання та водовідведення - 25 л на добу на одну людину (0,76 куб. м на місяць).

Актом також визначена соціальна норма постачання холодної води в 4 куб. м на одну особу на місяць у разі відсутності централізованого постачання гарячої води більше 14 діб.

Нагадаємо, Україна планує створити Фонд з підтримки енергоефективних проектів в 2016.