Кабмін вирішив продати 300 тис. т зерна з Аграрного фонду за ціною не менше 2,1 тис. грн за тонну

НовиниЕкономіка    26.12.2012 - 11:53

На сьогоднішньому засіданні уряд прийняв рішення, відповідно до якого з Аграрного фонду можуть бути продані як мінімум 300 тис. т пшениці за ціною не менше 2 тис. 100 грн за тонну. Про це на брифінгу повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Аграрний фонд продаватиме пшеницю з інтервенційного фонду об'єктів державного цінового регулювання, але не як об'єктів державного цінового регулювання тоді, коли у Аграрного фонду є надлишок зерна. Сьогодні також прийнята постанова Кабінету міністрів про те, що Аграрний фонд має право реалізувати надлишок зерна, якщо він при підрахунку бачить, що зерно буде не використано, а у нас... з 2 млн т по тих замовленнях, які надійдуть з областей треба буде близько 600 тис. т. Відповідно 20% зерна як недоторканний запас повинні постійно лежати - двомісячний запас. А решту всього зерна Аграрний фонд може продати", - сказав Бісюк.

За його словами, сьогодні ухвалено рішення про те, що Аграрний фонд може продати надлишок зерна не нижче за середньозважену ціну. "Тобто сьогодні ціна на зерно 1 тис. 50 грн ... ось від цієї ціни відштовхуватиметься Аграрний фонд і рухатиметься вгору. Сьогодні ринкова ціна на зерно на пшеницю 3-го класу, в межах 2 тис. 100 грн. Ми не хотіли б дешевше, ніж воно сьогодні є, щоб ми його продали. Звичайно нам треба компенсувати кошти за його зберігання. Тому ми винесли поки що на ринок пропозицію про те, що ми можемо сьогодні продати як мінімум 300 тис. т", - сказав чиновник.

Читайте також: Кабмін продовжив дозвіл Аграрному фонду відпускати муку безпосередньо хлібопекарням

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top