ua en ru

Кабмін рекомендував переглянути тарифи на тепло та гарячу воду

Кабінет міністрів рекомендував переглянути тарифи на опалення та гарячу воду. Про це йдеться в постанові Кабміну від 30 грудня 2013 р. № 951.

Кабінет міністрів України рекомендував переглянути тарифи опалення та гарячу воду. Про це йдеться в урядовій постанові від 30 грудня 2013 р. № 951, оприлюдненій на сайті Кабміну.

"Рекомендувати Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, переглянути з 1 січня 2014 р. встановлені нею тарифи на теплову енергію для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання з урахуванням встановлених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, відповідно до пункту 1 цієї постанови граничних (максимальних) рівнів цін", - йдеться в постанові.

При цьому органам місцевого самоврядування рекомендується переглянути з 1 січня 2014 р. встановлені ними тарифи на опалення та постачання гарячої води з урахуванням встановлених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, відповідно до цієї ж постанови граничних (максимальних) рівнів цін на природний газ.

Варто зазначити, що раніше голова Нацкомпослуг Валерій Саратов зазначив, що підстав для зниження тарифів на тепло для населення немає. Водночас віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул прогнозував зниження ціни на тепло і гарячу воду.

Додамо, що цією ж постановою Кабмін рекомендував Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики (НКРЕ), знизити тарифи на газ для деяких категорій споживачів.

Зокрема, з 1 січня 2014 р. ціни для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, знижуються до 2448 грн за 1000 куб. м, для промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання - 3113 грн за 1000 куб. м на I квартал 2014 р., для суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію - до 1309,2 грн за 1000 куб. м.

Зазначимо, 17 грудня 2013 р., в ході конференції в Москві під головуванням Президентів України і Росії Віктора Януковича і Володимира Путіна пройшло шосте засідання Українсько-Російської міждержавної комісії (УРМК), на якій була знижена ціна російського газу для України до 268,5 дол. за 1 тис. куб. м.