Кабмін розширив коло осіб, які можуть претендувати на іпотеку під 3% річних

Кабінет міністрів України своєю постановою № 465 від 25 квітня 2012 розширив коло осіб, які можуть претендувати на пільгові кредити на придбання житла під 3% річних. Відповідну постанову Про внесення змін до постанови Кабміну від 25 квітня 2012 № 343 опубліковано на офіційному сайті уряду.

Згідно з постановою, в "Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов" внесено важливі зміни, які припускають, що середньомісячний дохід позичальника та членів його сім'ї повинен бути до 10 середньомісячних зарплат (29,42 тис. грн для Україні; 45,92 тис. грн для Києва), тоді як раніше поріг був обмежений п'ятьма середніми зарплатами (для України - 14,71 тис. грн). Тобто, претендувати на пільгові кредити зможуть не тільки незабезпечені громадяни, а й ті, хто щомісяця отримує понад 10 мінімальних зарплат (10,94 тис. грн), тому платить підвищену ставку податку в 17%.

Крім того, позичальникам дозволили не перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Також нормативна площа житла становить 40 кв. м загальної площі на самотнього громадянина або сім'ю з двох осіб і 58 кв. м на сім'ю з трьох і більше осіб.Діють нормативи і за ціною квадратного метра житла: у Києві - 7 тис. грн, у Київській області, обласних центрах, Севастополі та Сімферополі - 5 тис. грн, для інших населених пунктів - 4 тис. грн.

Позичальник може придбати житло будь-якої площі і вартості, але компенсація буде виплачуватися тільки виходячи з нормативної площі та вартості. При цьому позичальник має можливість відразу ж оплатити різницю між фактичною вартістю квартири та нормативним мінімумом. Цей платіж може бути зарахований в якості початкового внеску - до 25% вартості житла. Як і раніше, придбане житло має бути основним місцем проживання і не може бути передано в оренду. Проте тепер в документі немає обмеження на його перепродаж лише громадянам, які претендують на часткову компенсацію кредиту

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся