ua ru

Кабмін ухвалив рішення рефінансувати борг НАК "Нафтогаз" на 4,8 млрд грн

Кабінет міністрів України прийняв рішення про рефінансування НАК "Нафтогаз". Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький за підсумками засідання уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

Кабінет міністрів України прийняв рішення про рефінансування НАК "Нафтогаз". Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький за підсумками засідання уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

"Було прийнято рішення. На три роки продовжили - 4,8 млрд грн. На 5% поліпшили процентну ставку (за облігаціями)", - сказав Ставицький.

Про це також йдеться у постанові Кабінету міністрів України від 21 серпня 2013 р. № 686.

На питання про те, чи будуть для проведення процесу рефінансування (боргу перед "Ощадбанком") випускатися облігації, міністр відповів ствердно.

Раніше сьогодні Ставицький заявив про те, що уряд у вересні 2013 р. прийме рішення з питання рефінансування заборгованості НАК "Нафтогаз України".

"Що стосується "лікування" компанії "Нафтогаз", ви знаєте, що були найняті серйозні організації, які закінчують свою роботу і до кінця серпня подадуть підсумковий документ (щодо діяльності "Нафтогазу")... після цього буде детальний аналіз і у вересні цього року буде прийнято рішення, за яким із напрямів ми підемо. Це рішення буде ухвалене на рівні як Кабінету міністрів, так і Верховної Ради і, зрозуміло, буде затверджено Президентом", - сказав міністр.

Нагадаємо, на початку липня Кабінет міністрів запропонував дозволити за рішенням уряду надавати держгарантії за зобов'язаннями НАК "Нафтогаз України". Про це йшлося в урядовому законопроекті № 2476а від 3 липня 2013 р.

"НАК "Нафтогаз України" звільняється від зобов'язання надавати майнове або інше забезпечення виконання зобов'язань за державними гарантіями і вносити плату за надання державних гарантій. Умови надання державних гарантій встановлюються Кабінетом міністрів України", - йшлося в документі.

Відповідно до держбюджету, у 2013 р. державні гарантії можуть надаватися в обсязі до 50 млрд грн.

Нагадаємо, у грудні 2012 р. представники НАК "Нафтогаз України" та Державного банку розвитку Китайської Народної Республіки підписали кредитну угоду про фінансування реалізації програми заміщення природного газу українським вугіллям на загальну суму 3,656 млрд дол. під державні гарантії українського уряду. Це одна з найбільших позик українських держструктур в історії країни.

При цьому іноземні експерти прогнозують погіршення платоспроможності "Нафтогазу" через високі ціни на газ і зменшення обсягів транзиту російського палива.

"Нафтогаз" нерідко бере кредити для розрахунків за газ. Також для розрахунків із "Газпромом" "Нафтогаз" регулярно здійснює продаж ОВДП.

НАК "Нафтогаз України" - провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України, одна з найбільших компаній країни. Здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природним і зрідженим газом споживачів.

Компанія об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни і є монополістом із транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти та конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.