Кабінет міністрів України прийняв сьогодні 11 постанов і 2 законопроекти, покликаних допомогти в боротьбі з порушеннями стандартів якості дитячих іграшок та дитячого взуття, а також інших продуктів в роздрібних торгових мережах. Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Вадим Копилов.
Він зазначив, що нещодавно відповідні органи провели контрольну закупівлю товарів, яка показала, що 85% відібраних примірників дитячого взуття та одягу не відповідають технологічним і технічним вимогам якості, і 74% дитячих іграшок також не відповідає тим регламентам, які діють в Україну, і також загрожують здоров'ю і життю дітей.
"Тому уряд швидко доопрацювало всі проекти, які раніше відпрацьовувалися, і цей пакет - 11 постанов і 2 законопроекти - ... повинні підвищити відповідальність за продаж товарів, що становлять загрозу для життя споживачів. Там вводиться такий порядок, що якщо в перший раз таке встановлено - той , хто реалізовував цей товар, штрафується в перший раз на суму 5 тис. грн, а якщо є повторне встановлення такого факту, то він сплачує штраф у розмірі трикратної вартості партії товарів ", - сказав Копилов.
Також уряд розробляв законопроект, яким пропонує затвердити порядок формування національного органу всієї системи стандартизації з тим, щоб адаптувати українське законодавство до існуючих в ЄС стандартам та чинним міжнародним правилам.
Крім того, Копилов зазначив, що прийнятими постановами Кабмін визначив створення та функціонування інформаційної системи ринкового нагляду за якістю продукції, що продається.
Крім того, за словами Копилова, уряд затвердив Рада з питань якості та безпеки життя, до якого увійшли керівники міністерств і відомств, що входять в систему ринкового нагляду, а також представники громадських організацій, що працюють в сфері захисту прав споживачів та представників бізнесу "з тим,щоб у цій сфері можна було найбільш чітко і швидко орієнтувати на ті чи інші проблеми, які виникають у цій сфері".