Кабмін пропонує ВРУ скасувати адмінвідповідальність за самовільне навчання карате

НовиниСуспільство    04.01.2016 - 12:05
Фото: Кабінет міністрів
Фото: Кабінет міністрів

У Раді зареєстрували відповідний законопроект

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді скасувати адміністративну відповідальність за порушення встановлених правил відкриття секцій спортивного карате, набору до них громадян або навчання в секціях прийомів, заборонених спортивними правилами, а також за самовільне, без дозволу відповідних органів, навчання прийомам карате.

Відповідний законопроект №3731 був зареєстрований у парламенті 28 грудня 2015 року.

"Що стосується відповідальності за навчання прийомам, які заборонені спортивними правилами, то суб'єкти діяльності з викладання карате несуть необгрунтовану відповідальність по порівняно з представниками інших видів спорту - такими як бокс, боротьба самбо, бойове самбо, дзюдо, ушу, кун-фу, змішані єдиноборства (ММА), рукопашний бій, несумісне з принципами рівності, проголошеними статтею 24 Конституції України ", - пояснюють автори законопроекту.

Так, на даний час вказані вище порушення караються накладенням штрафу від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один такий мінімум - 17 гривень).

У пояснювальній записці при цьому підкреслюється, що чинним законодавством не встановлено правил відкриття секцій спортивного карате або набору до них громадян, передумов для відкриття таких секцій, а також спеціального дозволу на навчання прийомам карате. Наголошується, що вони відкриваються на загальних підставах нарівні з іншими визнаними видами спорту в Україні.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України посилити відповідальність за порушення правил водіння або експлуатації бойової, спеціальної або транспортної машини. Текст відповідного законопроекту №3729 був зареєстрований у парламенті 28 грудня 2015 року.

On Top