Кабмін пропонує ВР передбачити процедуру визначення статусу особи без громадянства

НовиниПолітика    11.11.2016 - 13:16
Фото: Раді пропонують передбачити процедуру визначення статусу особи без громадянства
Фото: Раді пропонують передбачити процедуру визначення статусу особи без громадянства

У Раді зареєстрований відповідний законопроект

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді України передбачити процедуру визначення статусу особи без громадянства. Відповідний законопроект №5385 "Про внесення змін до закону "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (щодо процедури визначення статусу особи без громадянства)" був зареєстрований у ВР 10 листопада.

"Метою проекту є створення процедури визначення статусу особи без громадянства, що в подальшому дозволить таким особам законно перебувати на території України, отримати посвідку на проживання, а при проживанні на території України в зазначеному статусі понад 3 роки - отримати дозвіл на імміграцію", - сказано в пояснювальній записці.

Пропонується встановити, що будь-яка особа, що перебуває на території України, має право пройти процедуру визначення статусу особи без громадянства, не дивлячись на законність або незаконність його перебування.

Заява про отримання відповідного статусу подається в Державну міграційну службу повнолітнім дієздатним особою. При цьому за неповнолітніх і недієздатних осіб заяву подають їх законні представники.

Планується передбачити, що рішення про надання статусу особи без громадянства приймається в термін до 6 місяців з дати подачі заяви. Протягом строку розгляду заяви особа вважається такою, що тимчасово на законних підставах перебуває на території України.

Рішення про відмову в наданні статусу приймається у разі, якщо заявник є громадянином України або будь-якої іншої держави; якщо заявник має підстави для визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту; у разі загрози національній безпеці.

Нагадаємо, адвокат Ілля Новіков, який захищав нардепа Надію Савченко, розповів, що буде просити українське громадянство.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top