Кабмін пропонує встановити необхідність вказувати засновників та співзасновників ЗМІ при їх реєстрації

Вівторок 09 квітня 2013 13:15

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований проект закону № 2731, згідно з яким пропонується встановити необхідність вказувати засновників та співзасновників ЗМІ при їх реєстрації. Текст проекту закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації" опублікований на офіційному сайті ВР.

Законопроектом пропонується передбачити, що при подачі заяви про видачу або продовження ліцензії на мовлення повинні зазначатися юридична та фактична адреси, код ЄДРПОУ, реєстраційний номер облікової картки платника податків, а за її відсутності - серія та номер паспорта засновника або співзасновників, власника або співвласників телерадіоорганізації. А також, повинна вказуватися така ж інформація про акціонерів, які на момент подання заяви володіли пакетами акцій більш як по 5%.

Також, передбачається зобов'язати інформаційні агентства вказувати у своїх випусках відомості про засновника і співзасновників агентства.

Законопроектом передбачається подання відомостей про засновника і співзасновників друкованого видання, а також пов'язаних з ними осіб при державній реєстрації друкованого ЗМІ.

Законопроектом також дається визначення терміна "пов'язані особи". Зокрема, це юридичні або фізичні особи, які здійснюють контроль за засновником і співзасновниками ЗМІ, а також юридична особа, за яким засновник здійснює відповідний контроль. У разі якщо одним із співзасновників ЗМІ є фізична особа, пов'язаними з ним особами вважаються також члени її сім'ї (чоловік, дружина, діти і батьки, мачуха та вітчим), спільно з якими вона здійснює контроль за ЗМІ.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся