Кабмін пропонує створити Держреєстр інвестпроектів

Кабінет міністрів України пропонує ввести держреєстрацію інвестиційних проектів, які потребують державної підтримки. Про це сказано в урядовому законопроекті №9024 «Про внесення змін до Закону України «Про інвестиційну діяльність»», зареєстрованому у Верховній Раді.
Ст. 12.1 законопроекту свідчить, що державна підтримка інвестпроектів надається шляхом фінансування з державного або місцевого бюджету, бюджетного співфінансування, надання боргових гарантій суб'єктам господарювання, часткової або повної компенсації відсотків за кредитами, а також шляхом податкової та митної політики. Відповідальним за реєстрацію інвестиційного проекту виступає Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Державна підтримка інвестиційному проекту не надається, якщо є хоча б один негативний експертний висновок щодо цього проекту.
Ст. 12.2 законопроекту передбачає створення відкритого Державного реєстру інвестиційних проектів.
Крім того, законопроект № 9024 запроваджує нову термінологію. Зокрема, інвестиційний проект - це сукупність цілеспрямованих організаційно-правових, управлінських, аналітичних, фінансових та інженерно-технічних заходів, які здійснюються суб'єктами інвестиційної діяльності, оформлених у вигляді планово-розрахункових документів, необхідних і достатніх для обгрунтування, організації та управління роботами по реалізації проекту . Розробці інвестиційного проекту може передувати розробка проектного (інвестиційного) пропозиції.
Форма проектного (інвестиційного) пропозиції, на основі якого готується інвестиційний проект, для розробки якого може надаватися державна підтримка, затверджується центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся