Кабмін пропонує розмежувати повноваження між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування

Понеділок 08 квітня 2013 18:19

Кабінет міністрів України (Кабмін) пропонує розмежувати повноваження між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Про це йдеться в концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, розробленій Кабміном, повідомляє прес-служба відомства.

"Проектом концепції запропоновано напрями проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, метою якої є підвищення якості життя людини за рахунок створення ефективної системи управління і забезпечення сталого територіального розвитку. Суть реформи полягає у розмежуванні повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, удосконаленні взаємодії між ними, подоланні проблеми, коли повноваження органів місцевого самоврядування не відповідають їх зобов'язанням та завданням. Також йдеться про передачу повноважень на місця, посилення організаційної та фінансової самостійності територіальних громад сільських, селищних, міських", - йдеться в повідомленні.

Наразі документ пропонується схвалити указом Президента України.

Реалізацію концепції пропонується здійснювати у два етапи: перший, підготовчий, триватиме упродовж 2013-2015 рр., другий, основний - 2015-2020 рр.

Вдосконалення місцевого самоврядування буде спрямоване, передусім, на формування відповідного законодавчого поля та створення умов для стимулювання місцевого розвитку.


Читайте також: Азаров вимагає прийняти законопроект щодо посилення відповідальності чиновників за адміністративні правопорушення

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся