Кабмін пропонує Раді зрівняти батьків у праві на неповний робочий день

Кабмін пропонує Раді зрівняти батьків у праві на неповний робочий день
Фото: Кабмін (РБК-Україна)

Відповідний проект закону був внесений у Раду 5 вересня

Кабінет міністрів пропонує Верховній раді прийняти законопроект №9045 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання додаткових гарантій, пов'язаних із поєднанням сімейних і трудових обов'язків". Документ був зареєстрований у парламенті 5 вересня 2018 року.

У пояснювальній записці наголошується, що стаття 17 закону "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" регламентує, що роботодавець зобов’язаний створювати умови праці, які дозволяли б жінкам і чоловікам вести трудову діяльність на рівній основі.

"Разом з тим у деяких випадках переважне право на пільги та гарантії, пов’язані з поєднанням сімейних і трудових обов’язків, надається саме жінці, що потребує законодавчого врегулювання", - зазначається у записці.

Так, документом пропонується забезпечення рівних умов і можливостей для реалізації батьками своїх обов’язків щодо виховання дітей і догляду за ними (зокрема, в частині поширення на батька права на встановлення за його бажанням в обов’язковому порядку режиму роботи на умовах неповного робочого часу та на скорочену тривалість робочого часу), обмеження щодо залучення працівників, які мають малолітніх дітей або дітей з інвалідністю, до нічних і надурочних робіт, встановлення випробування при прийнятті на роботу, направлення у відрядження тощо.

Нагадаємо, у кінця серпня Кабінет міністрів підтримав відповідний проект закону, яким передбачається урівняння батьків у праві на неповний робочий день.

Як писало РБК-Україна, в Україні розміри аліментів підвищені до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Додамо, набув чинності закон про зміну порядку вивезення дітей за кордон.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся