Кабмін підготував законодавче підгрунтя для підвищення соцвиплат

НовиниПолітика    10.09.2015 - 12:02
Фото: Кабмін
Фото: Кабмін

Прожитковий мінімум та мінімальну заробітну плату буде збільшено

Кабінет міністрів України зареєстрував для подальшого розгляду Верховною Радою України проект закону №3060 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати)" від 9 вересня 2015 року. Відповідний законопроект розміщено на офіційному сайті парламенту.

Проект закону розроблено з метою підвищення соціальних стандартів з відповідним збільшенням видатків у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати.

Цей законопроект "підготовлено з метою наближення передбаченого Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з відповідним збільшенням видатків на оплату праці, пенсійне забезпечення, допомоги сім'ям з дітьми та одноразові допомоги, стипендії аспірантів і докторантів з 1 грудня 2015 року на 1 вересня 2015 року, а також здійснення підвищення з 1 вересня 2015 року на 13% мінімальних ординарних (звичайних) академічних стипендій, соціальних стипендій учням професійно-технічних і студентам вищих навчальних закладів та вирішення інших першочергових питань," - говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Крім того, автори законопроекту зазначають "за підсумками 8 місяців 2015 року спостерігається перевиконання дохідної частини загального фонду державного бюджету на 24,6 млрд. грн., в т.ч. за рахунок коштів від продажу 3G-ліцензій 8,8 млрд. грн. Враховуючи зазначене доходи державного бюджету пропонується збільшити на 14,3 млрд. грн., в т.ч. по загальному фонду на 16,4 млрд. грн.".

Нагадаємо, наразі Кабінет міністрів оприлюднив проекти законів, які необхідні для завершення реструктуризації боргу України.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top