ua en ru

Кабмін схвалив законопроекти щодо захисту прав інтелектуальної власності

Кабмін схвалив законопроекти щодо захисту прав інтелектуальної власності Фото: Кабінет міністрів (kmu.gov.ua)

Законопроекти розроблені МЕРТ відповідно до концепції реформи захисту прав інтелектуальної власності в Україні

Кабінет міністрів України сьогодні, 25 січня 2018 року, у рамках засідання схвалив два законопроекти щодо захисту прав інтелектуальної власності. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Так, Кабмін схвалив законопроекти "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей".

Як зазначається, законопроекти розроблені МЕРТ відповідно до концепції реформи захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Повідомляється, що схвалення цих законопроектів завершує виконання урядом України вимог Угоди про асоціацію з ЄС щодо вдосконалення системи охорони прав інтелектуальної власності в Україні.

"Ці два законопроекти створять набагато більш сприятливі умови для здійснення винахідницької діяльності в Україні. Це матиме позитивний вплив на реалізацію інноваційного та інвестиційного потенціалу та загалом економіку України", - зазначив ерший віце-прем’єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

У МЕРТ зазначають, що метою законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав” є вдосконалення наявної системи організації та захисту авторських і суміжних прав. Зокрема, передбачається врегулювання належності майнових прав на об’єкти авторського права і суміжних прав, які створені на замовлення або за трудовим договором; використання ліцензій, доступних у цифровій формі, що можуть надаватись засобами електронного зв’язку у вигляді публічної пропозиції; впровадження вільних ліцензій, що передбачають надання автору гнучких інструментів легального і безоплатного поширення власних результатів творчої діяльності та укладення договорів.

Законнопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей” спрямований на захист і стимулювання винахідницької діяльності в Україні. Законопроектом передбачено впровадження можливості електронної подачі заявок на реєстрацію;
вдосконалення механізму оскарження заявок в “Укрпатенті”; принцип “post-grant opposition” - можливість визнання прав на винахід і корисну модель недійсними в адміністративному порядку після видачі патенту (якщо патент було видано з порушенням авторського права, або винахід не є корисною моделлю);
подолання “патентного тролінгу”.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабмін сьогодні розгляне зміни до закону про авторське право.