Кабмін зобов'язав наносити детальну інформацію на побутові електроприлади

НовиниЕкономіка    08.08.2013 - 14:51

Кабінет міністрів України на своєму засіданні 7 серпня 2013 р. прийняв постанову, яка зобов'язує наносити на побутові електроприлади етикетку, що міститиме детальну доступну інформацію про властивості приладу. Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Мова йде про енергетичне маркування побутових холодильників, морозильників та пральних машин.

"Необхідність у змінах виникла через те, що чинні зараз три українські техрегламенти щодо енергетичного маркування були розроблені на основі положень європейських директив, які вже скасовані і замінені новими актами Європейського союзу", - йдеться у повідомленні.

Постановою затверджуються нові вимоги до енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів, гармонізовані з відповідними директивами ЄС.

Також встановлюються заходи, які вживатимуть органи державного ринкового нагляду, якщо енергоспоживчі продукти не відповідатимуть вимогам техрегламенту.

"Енергетичне маркування (етикетки) побутових електричних холодильників та пральних машин буде містити інформацію про характеристики приладів за результатами вимірювань, проведених згідно з національними стандартами. Також передбачається, що державний ринковий нагляд буде полягати у контролі наявності енергетичних етикеток, їх відповідності вимогам техрегламентів та, у разі потреби, проведенні перевірки достовірності інформації, що зазначена на етикетці", - йдеться у повідомленні.

Дизайн енергетичної етикетки ідентичний дизайну, що застосовується у Європейському союзі.

Пропонується встановити строк початку нагляду за відповідністю енергоспоживчих товарів вимогам цих технічних регламентів, починаючи з 1 липня 2014 р.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top