ru ua

Кабмін має намір з 1 грудня ввести програму держрегулювання цін на препарати інсуліну

Реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну шляхом встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на такі засоби на основі порівняльних (референтних) цін починається з 1 грудня поточного року. Про це повідомляє прес-служба Держпідприємництва України.

Уряд підтримав відповідну ініціативу Міністерства охорони здоров'я, випустивши прийняте 14.08.2013 постанову за № 732.

Пілотний проект поширюється на такі зареєстровані в Україні під загальноприйнятою назвою "інсулін" препарати, як інсулін людський інсулін аспарт, інсулін детемир, інсулін гларгину, інсулін глюлизин, інсулін лизпро.

Обіг препаратів інсуліну, зокрема їх закупівлі за кошти місцевих бюджетів, з 1 лютого 2014 р. буде здійснюватися після декларування зміни оптово-відпускної ціни на такі препарати, не може перевищувати встановлений Моз граничний рівень оптово-відпускних цін на них. Граничні постачальницько-збутові та торговельні (роздрібні) надбавки на препарати інсуліну встановлюються відповідно до постанови Кабміну № 955 "Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення".

З метою забезпечення реалізації положень прийнятого нормативного акта Моз за погодженням з Мінекономіки, Антимонопольним комітетом та Держпідприємництвом у місячний термін має затвердити порядок розрахунку граничного рівня оптово-відпускних цін на препарати інсуліну враховуючи порівняльні (референтні) ціни. На основі зазначеного порядку в подальшому буде визначатися граничний рівень оптово-відпускних цін на препарати інсуліну.

Очікується, що використання порівняльних (референтних) цін дозволить знизити вартість препаратів інсуліну, розширить доступність громадян України до лікування, а також дозволить більш ефективно використовувати бюджетні кошти.