ua en ru

Кабмін має невідкладно погасити борги по субсидіях перед ОСББ, - "Наш край"

Кабмін має невідкладно погасити борги по субсидіях перед ОСББ, - "Наш край" Фото: Олександр Мазурчак

За словами Мазурчака, сьогодні ОСББ не отримує компенсацій з держбюджету

Борги по субсидіях перед ОСББ уряд має погасити негайно. Про це йдеться у зверненні, направленому сьогодні до уряду від співголови "Нашого краю" Олександра Мазурчака, повідомляє прес-служба політсили.

За його словами, уряд "загнав" ОСББ у систему субсидій, але не поспішає компенсувати взяті на себе зобов'язання.

"Сьогодні ОСББ не отримує компенсацій з державного бюджету. Заборгованість з відшкодування субсидій перед ОСББ зросла до двох мільярдів. Така заборгованість – непосильний тягар для ОСББ. "Наш край" вимагає від уряду негайно погасити заборгованість по субсидіях перед ОСББ", – зазначив Мазурчак.

Він зазначив, що за таких обставин утримувати будинки неможливо.

"ОСББ змушені вимикати ліфти, світло, не мають коштів на здійснення поточного ремонту будівель тощо. В умовах відсутності компенсацій з бюджету і накопичення боргів, ОСББ, які на 70% фінансуються за рахунок субсидій, занепадають і втрачають можливості виконувати свої функції", – переконаний Мазурчак.

У зверненні міститься вимога негайно погасити заборгованість по субсидіях перед ОСББ. "Інакше ця критична ситуація призведе до відключення споживачів від послуг в комунальній сфері", – резюмував Мазурчак.

Як відомо, борг держави перед постачальниками житлово-комунальних послуг з відшкодування субсидій та пільг постійно зростає і вже становить 35 млрд грн.

Нещодавно в Києві відбулася прес-конференція за участю представників місцевого самоврядування та ОСББ, основною темою якої стала відсутність відшкодування з боку держави субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.