ru ua

Ізраїль не дозволить жодним суднам прорвати морську блокаду сектора Газа, - військове командування країни

Ізраїль не дозволить жодним суднам прорвати морську блокаду сектора Газа, заявили представники військового командування країни. Вони відзначили, що у випадку, якщо ізраїльські військові опиняться в небезпеці і вирішать, що існує загроза їх життю, вони змушені будуть відреагувати". За їх словами, такий сценарій з високою ймовірністю призведе до жертв, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Чергова спроба прорвати морську блокаду сектора Газа очікується наприкінці червня ц.р. Судна направляються з різних європейських портів. Тим часом на початку квітня 2011 р. прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху вимагав від ООН припинити відправку флотилії в сектор Газа. В офіційному повідомленні, направленому генсекові ООН Пан Гі Муну, Нетаньяху назвав захід "черговою провокацією", оскільки "гуманітарна допомога може бути спрямована в Газу і наземним шляхом".

31 травня 2010 р. шість суден "Флотилії свободи", ведені флагманом Мavi Marmana, слідували в блокований армією Ізраїлю сектор Газа, щоб доставити туди гуманітарну допомогу в порушення блокади. Захід було організовано турецькою неурядовою організацією IHH Humanitarian Relief Foundation. У нейтральних водах на флагман висадилися бійці ізраїльської морської піхоти. На борту судна сталися зіткнення, в результаті яких дев'ять осіб зі складу команди і пасажирів корабля були вбиті. Кілька ізраїльських морпіхів отримали поранення. Флотилія була арештована ізраїльськими військовими і відведена в ізраїльський порт.

Дії Ізраїлю тоді засудили багато країн світу, а також ООН. Президент Туреччини Абдулла Гюль заявив, що відносини його країни з Ізраїлем "змінюються раз і назавжди".

У січні 2011 р. ізраїльська сторона оприлюднила дані свого розслідування цієї події, заявивши, що військові цієї країни діяли згідно з нормами міжнародного права.