Ізраїль хоче відгородитися стіною від Йорданії
Прем'єр-міністр Ізраїлю має намір санкціонувати будівництво стіни вздовж кордону з Йорданією. Аналогічна споруда вже частково зведена вздовж кордону з Єгиптом і з низкою палестинських територій. "Коли бар'єр безпеки вздовж кордону з Єгиптом буде встановлено, будівництво іншого почнеться уздовж кордону з Йорданією", - заявив прем'єр в ході засідання Кабінету міністрів, передає "Сіньхуа".
На будівництво загородження із сталі і бетону уряд має намір виділити близько 360 млн дол. Очікується, що споруда загальною довжиною 240 км буде завершена до вересня 2012 р.
Раніше політика розмежування зі своїми сусідами викликала невдоволення у деяких ізраїльських політиків, проте інцидент з обстрілом туристичного автобуса в передмісті Ейлата знову зробив це питання актуальним. Їх опоненти особливо виділяють той факт, що Єгипет зараз практично позбавлений влади і Каїр не може ефективно протистояти терористам, які знаходяться на його території.
Ситуація навколо кордонів Ізраїлю далека від ідеальної. Якщо у випадку з Єгиптом ситуацію вдалося вирішити кемп-девідськими угодами, за умовами яких Ізраїль повертав Єгипту Синайський півострів, то інші сусіди продовжують вимагати від Тель-Авіву повернення до кордону за станом до війни 1967 р.