"Івано-Франківськгаз" вимушений подавати до суду на боржників

Івано-Франківськ, Вівторок 20 жовтня 2020 12:33
"Івано-Франківськгаз" вимушений подавати до суду на боржників
Газовий вентиль (104.ua)

З початку року до суду було передано понад тисячу справ боржників "Івано-Франківськгазу". Ще 37 тисяч клієнтів компанії отримали досудові повідомлення. До кінця місяця такі попередження отримають ще 8 тисяч споживачів. У разі несплати боргу – їх справи будуть передані до суду.

Про це повідомляє прес-служба АТ "Івано-Франківськгаз".

У компанії зазначили, що до суду передають справи незалежно від суми заборгованості. Якщо споживач кілька місяців не сплачує за доставку газу і не пише заяву на реструктуризацію боргу – має усі шанси сплачувати рахунки за розподіл газу у судовому порядку. До прикладу, мешканець с. Гузіїв, Болехівської міської ради сім місяців не сплачував за доставку газу. І попри невелику суму - 1244 грн, його справу було передано до суду. Судом було задоволено заяву про стягнення боргу із мешканця села Гузіїв, а також зобов’язано сплатити судовий збір.

"Івано-Франківськгаз" змушений подавати справи до суду на боржників. Уже надіслано 37 тис. досудових попереджень про необхідність сплатити за надану послугу. Стягнення боргів у судовому порядку призведе до додаткових фінансових витрат", - говорить комерційний директор АТ "Івано-Франківськгаз" Віктор Кедик.

Окрім боргу, споживачу доведеться сплатити судовий збір – до 2,1 тисяч грн, а також виконавчий збір -10% від суми заборгованості та можлива заборона виїзду за межі України. У багатьох випадках сума додаткових витрат перевищить суму, яку споживачеві слід сплатити за послугу з розподілу газу.

В газорозподільній компанії рекомендують, не чекати судового рішення та сплачувати за доставку газу вчасно. Якщо споживач не може вчасно оплатити послуги газорозподільної компанії, він може написати заяву на реструктуризацію боргу.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся